Чи впливає надмірна вага на тривалість життя?
Тривалий час надмірну вагу тіла лікарі пов’язували з низкою різноманітних захворювань. Проте нещодавно було висловлено думку про позитивну кореляцію між надмірною вагою тіла і тривалістю життя людини. Запропонуйте власний варіант пояснення такої кореляції.
Успіхи сучасної геронтології очевидні. Багато чого стало відомо про сутність старіння. Встановлені важливі фактори, що порушують нормальний хід процесу старіння і сприяють його прискоренню. Один з них — надмірна вага (маса) тіла.
Насамперед, надмірна вага напевно у кожного, їм володіє, викликає невдоволення. Але коли ваги починає зашкалювати, а співвідношення ваги і зросту значно порушується, це вже загрожує негативними наслідками у плані здоров'я.
Наслідки ожиріння - серцево-судинні захворювання
Якщо вага починає перевищувати норму більш, ніж на 10%, починає зростати вірогідність інсульту, коронарної недостатності та інших захворювань серця. Підвищується тиск, рівень холестерину, накопичується глюкоза, тому що клітини стають нездатними її розщеплювати. Зайва вага, а тим більше ожиріння, ускладнюють роботу органів дихання. Розвивається хропіння, втома, з'являються болі в ділянці серця.
У десять разів частіше у людей з надмірною вагою зустрічається цукровий діабет. У порівнянні з людьми з нормальною вагою.
Помічено явний зв'язок між надлишковою вагою і діабетом другого типу (інсулінонезалежний). Ризик цього захворювання збільшується при зайвій вазі в сорок разів.
Високий тиск у три рази частіше зустрічається у людей з надмірною вагою. А гіпертонія є фактором ризику захворювань серця.
При зайвій вазі відбуваються різні гормональні порушення. Виникає преддіабетіческое стан, коли організму для регулювання рівня глюкози потрібно все більше інсуліну. Рівень гормону росту знижується. Розвиваються дисгормональні порушення, що загрожують порушенням менструального циклу або імпотенцією. У чоловіків часто знижується рівень тестостерону, а у жінок, навпаки, рівень тестостерону підвищується, а рівень прогестерону знижується.
Досліди Національного центру США щодо проблеми токсикології, показали, що у людей, які знизили споживання калорій максимум до 1800 на день, відмітились покращення в біохімії клітин, а подібні досліди на тваринах показали, що тривалість життя збільшилась на 50%
ОДНАК! Є інші наукові роботи, які стверджують зовсім протилежні факти.
Інститут Купера в Даласі стверджує, що важливіше за все є гарна фізична форма, а не маса тіла.
Незалежно від того, повна людина чи худа, важливо регулярно займатися фізичними вправами.
Сьогодні вчені виходять з того, що тривалість життя закріплена генетично, але істотне значення мають фактори зовнішнього середовища.
Маса тіла кожної людини багато в чому залежить від віку, статури, статі і інших фізіологічних і біохімічних особливостей організму, а також способу життя. Нормальна маса тіла не є гарантією високої тривалості життя. За твердженням вчених, людина, вага якої перевищує нормальну на 10% в середньому живе довше. Крім того, навіть якщо маса тіла перевищує нормальну на 10-20%, то це практично не викликає ніяких негативних наслідків для здоров'я.
Медики діагностують надмірна вага, коли маса пацієнта перевищує нормальну більш ніж на 20%, і більшу частину надлишкової ваги складають жири. При наявності надлишкової ваги збільшується ймовірність появи різних захворювань.
Працівники Гамбургського університету (Німеччина) вивчали зв’язок між вагою, довжиною життя і захворюваннями. Дійшли до висновку, що повнота не є причиною ранньої смерті.
Помірна зайва вага є у 40% населення, і ще 20% страждає на ожиріння. Так от помірна зайва вага не впливає на рівень смертності, а ожиріння підвищує її лише на 20%. При чому з віком вплив зайвої ваги на тривалість життя зменшується.
Люди, зайва маса тіла яких незначно перевищує норму, на 40% рідше вмирають від пневмонії, хвороби Паркінсона і Альцгеймера.
Японці з’ясували, що учні люди живуть менше «середньостатистичних» на 36%. А от люди з помірною вагою живуть довше всіх.
Висновок: тривалість життя закріплена генетично, але істотне значення мають фактори зовнішнього середовища.
Маса тіла кожної людини багато в чому залежить від віку, статури, статі і інших фізіологічних і біохімічних особливостей організму, а також способу життя. Нормальна маса тіла не є гарантією високої тривалості життя.
|