Шкода мобільного телефону для здоров'я: міф чи реальність?
В даний час є абсолютно доведеним фактом, здатність електромагнітних хвиль стимулювати зміни на клітинному рівні в організмі людини, викликати генні порушення, сприяти виникненню хворих клітин в організмі і хвороботворних пухлин. Звідси, сам собою напрошується висновок: мобільні телефони шкодять здоров'ю. Чи так це насправді, чи існує шкода мобільного телефону? І якщо так, то яка, а головне, як її можна уникнути, не відмовляючись від зв'язку зі світом?
Сьогодні практично все населення планети, вчені, фізики, лікарі стурбовані проблемою впливу мобільного телефону на здоров'я людини. Перш за все, це викликано щоденним і щогодинним зростанням кількості користувачів стільникового зв'язку в геометричній прогресії, і нестримним зростанням кількості базових станцій, що є безпосереднім джерелом випромінювання.
Але чи так вона безпідставна насправді? Експерименти на тваринах показали, що електромагнітні поля здатні викликати у них втрату пам'яті. А ембріони курчат, наприклад, опромінені електромагнітними хвилями стають втричі сильніше сприйнятливі до раку. Але особливо насторожитися змушують зареєстровані випадки зростання пухлин мозку і погіршення здоров'я людей повсюдно.
«Добровільне опромінення мозку мікрохвилями від мобільного телефону є найбільшим біологічним експериментом над людиною і людством».
Професор Лейф Селфорд.
За результатами дослідження, проведеного вченими Данії і Норвегії, користувачі стільникового зв'язку скаржаться частіше за інших на часті головні болі, постійну сонливість і безпричинну дратівливість. Також, під впливом шкідливих електромагнітних полів, які генеруються мобільним телефоном, в організмі людини виникає реакція, так звана, напруга імунної системи. Лікарі коментують, що від цього знижується опірність організму хворобам та іншим зовнішнім шкідливим впливам. Якщо мобільний телефон ви використовуєте як звичайний домашній телефон, тобто часто і необмежений час, тоді ваш імунітет під серйозною загрозою і дуже скоро ви можете відчути шкідливість телефону на своєму здоров'ї.
На початку 90-х минулого століття в США був виграний досить незвичайний процес. Американським адвокатам вдалося довести в суді, що причиною смерті жінки, яка страждала пухлиною головного мозку, став безпосередньо шкоду мобільного телефону.
Бережіть голову.
Вченими встановлено, що мобільний зв'язок має чітко «негативну спрямованість» на людину. Проте шкоду мобільних телефонів не можна порівняти з іншими приладами, оскільки мобільник в момент роботи, тобто активності електромагнітного випромінювання, перебуває в безпосередній близькості від очей і мозку. Випромінювання електромагнітного поля радіочастотного діапазону, яке генерується трубкою, поглинається тканинами голови, тканинами мозку, зокрема, а також сітківкою ока, структурами вестибулярного, слухового і зорового аналізаторів. Випромінювання це впливає як на окремі структури та органи безпосередньо, так і опосередковано, на нервову систему, через провідник. Вчені довели, що електромагнітні хвилі, проникаючи в тканини, неминуче викликають їх нагрівання. Що, з плином часу позначається несприятливо на функціонуванні всього людського організму, в цілому, і конкретно, на роботі нервової, ендокринної, а також серцево-судинної систем.
Шкода мобільника на зір і імунітет.
Експерименти на тваринах показали, що у щурів, підданих електромагнітному випромінюванню з інтенсивністю, що перевищує нормальне випромінювання мобільного телефону у 20 разів, істотно постраждав зір. Ви скажете, «ну і що, це ж щури, і випромінювання в 20 разів вище, ми тут при чому?». Але, по-перше, щури - найстійкіші жителі планети (таргани, схоже, з тієї ж, категорії), здатні виживати і пристосовуватися до самих моторошних умов, на відміну від сучасної людини. А по-друге, потужність передавача телефону підвищується в 3 рази як мінімум, тільки якщо тримати мобільник у вуха за верхню частину, випадково прикривши антену рукою. І це на відкритому просторі вулиці, а якщо врахувати бетонні стіни квартир та інші перешкоди для сигналу зв'язку?
Діти і мобільний телефон - не сумісні.
Вчені попереджають: діти, які користуються мобільниками, піддаються підвищеному ризику виникнення розладів пам'яті і сну. Шкода мобільного телефону для вагітних, взагалі не обговорюється - шкідливо, а особливо, якщо матуся носить телефон на шиї, на «мотузочці».
Є думка, що основною причиною розладів виступає електромагнітне випромінювання малої інтенсивності, здатне проникати в більш тонкий і менш масивний череп дитини. Якщо дорослі, більшою чи меншою мірою від нього захищені, то діти - абсолютно беззахисні. Це випромінювання впливає на мозкові ритми дитини, вносячи в них розлад, і може завдати істотної шкоди імунній системі, що перебуває в процесі розвитку і становлення. Ефект шкідливості стільникового телефону подібний до радіоперешкод: випромінювання мобільника дестабілізує клітини організму, порушує функціональність нервової системи, провокуючи головні болі, розлади сну і втрату пам'яті.
Мобільний телефон не дозволяє виспатися.
Навіть непрацюючий мобільний телефон, який просто лежить поруч з ліжком, може перешкодити вам виспатися. В дійсності, електромагнітне випромінювання мобільника навіть в режимі очікування впливає негативним чином на центральну нервову систему людини, порушуючи нормальні зміни фаз сну.
Обережно: мобільний громовідвід!
Недавні події в Китаї, додали «дров у багаття стільникового інквізиції». Кілька людей серйозно постраждали під час грози від удару в стільниковий телефон блискавки. Метеорологічна служба Франції вже попередила жителів країни, що використовувати мобільні телефони під час грози небезпечно, так як вони - «провідники електричного розряду, здатні спровокувати влучення блискавки в людину». І головне, що дзвонити по ньому при цьому зовсім не обов'язково, досить того, щоб телефон був включений.
Відразу обмовимося, те, що у вас смартфон або телефон - принципового значення не має, шкідливість стільникового телефону та ж, заходи протидії - ідентичні. І так, що робити?
Коли вийти на вулицю не виходить, то поверніться хоча б таким чином, щоб ваша голова не перегороджувала телефоном «вид у вікно» на вулицю - це може дати додаткових 5 дБ.
Не тримайте трубку впритул до вуха.
Тримайте телефон за нижню частину.
Антена знаходиться у верхній частині телефонного апарату. Якщо прикривати її рукою під час розмови, вона втрачає власну ефективність приблизно на 5-10 дБ, і тому змушує передавач підвищувати потужність в 3 рази як мінімум.
Особливо це актуально для телефонів, у яких внутрішня антена, захована. Вона просто опущена всередину корпусу на пару сантиметрів, а значить, закривається рукою частіше і щільніше.
Тримайте трубку вертикально.
Навіть такі короткі радіохвилі, як 1800 МГц - поляризовані, тому краще, щоб приймаюча і передає антени були однаково орієнтовані, тобто вертикально.
Перемкніть діапазон МГц на телефоні.
Зазвичай вибір діапазону на телефоні відбувається автоматично і абонент про його рівень навіть не знає. Встановіть на телефоні діапазон 1800.
Блокування нижнього діапазону, тобто 900 МГц, знизить удвічі схильність радіовипромінюванню.
Не слухайте телефонні гудки.
Тримайте слухавку до вуха тільки після відповіді абонента на тому кінці. У момент виклику мобільник працює на максимумі власної потужності, незалежно від якості покриття мережі в даному місці.
Випромінювана потужність сигналу знижується до мінімального допустимого рівня, секунд через 20 після того, як була натиснута кнопка «Виклик» - тобто, якраз до самого початку розмови.
Вибирайте телефон з SAR нижче.
Specific Absorption Rate або скорочено SAR - це питомий коефіцієнт поглинання електромагнітної енергії. Він, як правило, відрізняється для різних моделей в 2-3 рази, коливаючись у проміжку 0.3-0.9 Вт / кг. А, отже, відрізняється пропорційно і вплив на здоров'я користувача.
|